Dostępne kursy

Raportowanie ESG w praktyce

Czego się nauczysz: Dowiesz się co to jest ESG Poznasz historie pochodzące od pionierów działań ESG w Polsce Opowiemy, jak przygotować się do pomiaru i obliczania śladu węglowego wytwarzanego w organizacji Wskażemy czym kierować się przy wyborze zaufanego przewodnika w raportowaniu ESG Wskażemy mapę narzędzi i rozwiązań cyfrowych wspierajacych proces raprotowanie ESG Dowiesz się jaka jest rola ESG w strategii firmy
Projektanci Design Thinking

Kurs Projektanci Design Thinking pozwala inaczej spojrzeć na zarządzanie projektami, pokazuje jak projektować w oparciu o realne potrzeby klienta, pozwala na przyspieszenie procesów projektowania i redukuje liczbę zmian koniecznych do wprowadzenia na etapie wdrożenia usługi, produktu lub rozwiązania. Sam proces pozwala zwiększać zaangażowanie zespołów wewnątrz organizacji.

Przedsiębiorstwo Gotowe na Przyszłość

To cykl 12 nagrań opowiadających o wyzwaniach z którymi przyjdzie się mierzyć każdej firmie. Budowa zespołu ds. innowacji, migracja aplikacji do chmury obliczeniowej, zarządzanie zużyciem energii w przedsiębiorstwie – to tylko niektóre z nich.

Ekspert Miast Przyszłości

Kurs online, który powstał z myślą o pracownikach samorządowych chcących dowiedzieć się jak budować innowacyjne miasto odpowiadające na potrzeby mieszkańców.

Kursy dostępne na startup.pfr.pl

Lean Canvas

Marzysz o zbudowaniu start-upu, ale nie masz jeszcze pomysłu na biznes? A może wiesz już, w jakiej dziedzinie chciałbyś rozwijać firmę, ale nie jesteś pewien czy Twój pomysł jest wystarczająco dobry? Weź udział w bezpłatnym kursie Lean Canvas! Kurs pomoże Ci zdefiniować słabe i mocne strony pomysłu biznesowego, ocenić jego przydatność rynkową i opracować model biznesowy. Lean Canvas ułatwi także sprawdzenie tego, jak Twój biznes wygląda na tle konkurencji.
Jak pozyskać finansowanie na rozwój firmy?

Chcesz rozwinąć własną firmę i poszukujesz na to funduszy? Poznaj kurs online „Jak pozyskać finansowanie na rozwój firmy?”, w którym najlepsi eksperci z rynku finansowania start-upów wytłumaczą Ci, jak skutecznie przekonać inwestora do Twojego pomysłu! Dzięki kursowi poznasz różne źródła i instrumenty finansowania. Dowiesz się również, jak znaleźć odpowiedniego inwestora i przekonać go do Twojego pomysłu biznesowego. Kurs pomoże Ci także zbudować pitch deck oraz model finansowy firmy.
Chmura w biznesie

Zwiększ produktywność firmy w oparciu o nowe technologie! Poznaj praktyczne zastosowania chmury obliczeniowej w biznesie i zobacz, jak m.in. Google Cloud mogą wspierać rozwój start-upu w obszarach e-commerce czy nowoczesnej komunikacji. Poznaj także nieoczywiste rezultaty wdrożenia chmury w firmie, np. oszczędzanie energii elektrycznej! Nasz kurs ułatwi Ci zrozumienie, czym jest chmura obliczeniowa, w jaki sposób działa i jakie korzyści można osiągnąć z jej stosowania. Eksperci Chmury Krajowej pomogą w postawieniu pierwszych kroków w chmurze i podpowiedzą, jak się do tej drogi przygotować.
Jak założyć własną firmę?

Zapoznaj się z kompendium wiedzy, po które sięgnąć powinien każdy początkujący przedsiębiorca – niezależnie od tego, na jakim etapie rozwoju jest jego biznes. Z kursu „Jak założyć własną firmę?” dowiesz się kwestii fundamentalnych, np. jaki rodzaj działalności gospodarczej wybrać i jak zarejestrować spółkę. W kolejnych lekcjach eksperci omówią, jak ułożyć relacje ze współzałożycielami i pracownikami, a także jak współpracować z partnerami biznesowymi. W ostatniej części kursu zostaną poruszone takie tematy jak ochrona własności intelektualnej oraz ochrona danych osobowych.