Dostępne kursy

Co Cię interesuje?

Gospodarka o obiegu zamkniętym w praktyce (NOWOŚĆ)

Czy znane są Ci pojęcia takie jak: środowiskowa ocena cyklu życia produktu LCA, zasada 6R, ekoprojektowanie czy też czysta produkcja? Jeśli nie, to jesteś w dobrym miejscu. W tym kursie chcemy przekazać Ci dawkę wiedzy niezbędnej do zrównoważonego rozwoju Twojej organizacji, na którą już od tego roku możesz pozyskać środki m.in. z Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki na lata 2021-2027, w skrócie FENG. Zapraszamy do oglądania!

Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (NOWOŚĆ)

Kurs ma na celu przybliżenie założeń programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki, w skrócie FENG. Właścicielem programu jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Misją PFR jest wsparcie rozwoju innowacyjności polskich przedsiębiorstw. Wspólnie zapraszamy do odtworzenia krótkiego kursu online, w którym opowiadamy o Priorytecie I FENG oraz darmowych działaniach doradczych wspierających firmy w pozyskaniu dotacji.

 

Współpraca w projektach B+R (NOWOŚĆ)

Jakie są różnice w funkcjonowaniu przedsiębiorstw i instytucji naukowych? Które prace zlecać instytucjom naukowym i na co zwracać uwagę? Jak zarządzać projektem realizowanym w konsorcjum przedsiębiorstwa z jednostką badawczą? W tym kursie chcemy dać dawkę wiedzy, jak przygotować się do współpracy z instytucją naukową krok po kroku.

Planowanie projektów B+R 

Rozwój nowych produktów, procesów lub usług prowadzi często przez projekty badawczo-rozwojowe (B+R).  Czym się one charakteryzują? Jak zaplanować nieznane? Gdzie szukać dofinansowania? Czy moja firma ma potencjał do prowadzenia projektów B+R? To szereg pytań, jakie zadają przedsiębiorcy. W tym kursie chcemy na nie odpowiedzieć oraz dać dawkę wiedzy potrzebnej do stworzenia pierwszego planu projektu B+R.

Automatyzacja i robotyzacja firmy

Kurs ma na celu pokazanie podstaw związanych z robotyzacją i automatyzacją procesów w firmie. Eksperci opowiadają, jak rozpocząć proces wdrażania technologii w firmie. Zaczynamy od wprowadzenia czym jest robotyzacja i automatyzacja oraz informujemy, jak firma może zdobyć środki na finansowanie tego procesu. Następnie kolejno przechodzimy do wątku przygotowania organizacji na wdrożenie i kwestii wyboru technologii.

Raportowanie ESG w praktyce

Czego się nauczysz:
Dowiesz się co to jest ESG
Poznasz historie pochodzące od pionierów działań ESG w Polsce
Opowiemy, jak przygotować się do pomiaru i obliczania śladu węglowego wytwarzanego w organizacji
Wskażemy czym kierować się przy wyborze zaufanego przewodnika w raportowania ESG
Wskażemy mapę narzędzi i rozwiązań cyfrowych wspierajacych proces raprotowania ESG
Dowiesz się jaka jest rola ESG w strategii firmy

Projektanci Design Thinking

Kurs Projektanci Design Thinking pozwala inaczej spojrzeć na zarządzanie projektami, pokazuje jak projektować w oparciu o realne potrzeby klienta, pozwala na przyspieszenie procesów projektowania i redukuje liczbę zmian koniecznych do wprowadzenia na etapie wdrożenia usługi, produktu lub rozwiązania. Sam proces pozwala zwiększać zaangażowanie zespołów wewnątrz organizacji.

Przedsiębiorstwo Gotowe na Przyszłość

To cykl 12 nagrań opowiadających o wyzwaniach z którymi przyjdzie się mierzyć każdej firmie. Budowa zespołu ds. innowacji, migracja aplikacji do chmury obliczeniowej, zarządzanie zużyciem energii w przedsiębiorstwie – to tylko niektóre z nich.

Ekspert Miast Przyszłości

Kurs online, który powstał z myślą o pracownikach samorządowych chcących dowiedzieć się jak budować innowacyjne miasto odpowiadające na potrzeby mieszkańców.
Akademia Rozwoju dla kobiet (Fundacja PFR)

Program Akademia Rozwoju dla kobiet powstał, aby zwiększać szanse i pokazywać możliwości rozwoju kobietom, które chcą być bardziej aktywne w życiu społecznym i zawodowym.

Kursy dostępne na startup.pfr.pl

Lean Canvas

Marzysz o zbudowaniu start-upu, ale nie masz jeszcze pomysłu na biznes? A może wiesz już, w jakiej dziedzinie chciałbyś rozwijać firmę, ale nie jesteś pewien czy Twój pomysł jest wystarczająco dobry? Weź udział w bezpłatnym kursie Lean Canvas! Kurs pomoże Ci zdefiniować słabe i mocne strony pomysłu biznesowego, ocenić jego przydatność rynkową i opracować model biznesowy. Lean Canvas ułatwi także sprawdzenie tego, jak Twój biznes wygląda na tle konkurencji.
Jak pozyskać finansowanie na rozwój firmy?

Chcesz rozwinąć własną firmę i poszukujesz na to funduszy? Poznaj kurs online „Jak pozyskać finansowanie na rozwój firmy?”, w którym najlepsi eksperci z rynku finansowania start-upów wytłumaczą Ci, jak skutecznie przekonać inwestora do Twojego pomysłu! Dzięki kursowi poznasz różne źródła i instrumenty finansowania. Dowiesz się również, jak znaleźć odpowiedniego inwestora i przekonać go do Twojego pomysłu biznesowego. Kurs pomoże Ci także zbudować pitch deck oraz model finansowy firmy.
Chmura w biznesie

Zwiększ produktywność firmy w oparciu o nowe technologie! Poznaj praktyczne zastosowania chmury obliczeniowej w biznesie i zobacz, jak m.in. Google Cloud mogą wspierać rozwój start-upu w obszarach e-commerce czy nowoczesnej komunikacji. Poznaj także nieoczywiste rezultaty wdrożenia chmury w firmie, np. oszczędzanie energii elektrycznej! Nasz kurs ułatwi Ci zrozumienie, czym jest chmura obliczeniowa, w jaki sposób działa i jakie korzyści można osiągnąć z jej stosowania. Eksperci Chmury Krajowej pomogą w postawieniu pierwszych kroków w chmurze i podpowiedzą, jak się do tej drogi przygotować.
Jak założyć własną firmę?

Zapoznaj się z kompendium wiedzy, po które sięgnąć powinien każdy początkujący przedsiębiorca – niezależnie od tego, na jakim etapie rozwoju jest jego biznes. Z kursu „Jak założyć własną firmę?” dowiesz się kwestii fundamentalnych, np. jaki rodzaj działalności gospodarczej wybrać i jak zarejestrować spółkę. W kolejnych lekcjach eksperci omówią, jak ułożyć relacje ze współzałożycielami i pracownikami, a także jak współpracować z partnerami biznesowymi. W ostatniej części kursu zostaną poruszone takie tematy jak ochrona własności intelektualnej oraz ochrona danych osobowych.

Warsztaty

Warsztaty Projektanci Design Thinking – kreatywny sprint w Twojej organizacji

Warsztaty inspirowane metodyką design thinking zostały przygotowane z myślą o przedsiębiorstwach, które chciałyby zwiększyć poziom swojej innowacyjności, rozwijać nowe modele biznesowe, produkty i usługi lub poszukiwać efektywnych rozwiązań na pojawiające się wyzwania. Dzięki warsztatom zdobędziesz umiejętność prowadzenia sprintów design thinking usprawniających realizację procesów projektowania i testowania. Dowiesz się jak przygotować nowe rozwiązanie gotowe do testów i wdrożenia.
Raportowanie ESG. Warsztaty z obliczania śladu węglowego w organizacji?

Obowiązek raportowania ESG wcześniej lub później dotknie każdą polską firmę. Obliczenie śladu węglowego organizacji jest częścią składową całego raportu niefinansowego. Dzięki warsztatom zdobędziesz niezbędną wiedzę do pozyskania rzetelnych danych do zbadania śladu węglowego organizacji. Dowiesz się jak obliczyć ślad węglowy, przedstawić go w raporcie ESG i jakie podjąć działania aby go zminimalizować.

Warsztaty Architekt projektów B+R

Podczas warsztatu przygotujesz agendę badawczą, która będzie wkładem do wniosku o dotację. W trakcie 3 spotkań wykonując zadania praktyczne, zdobędziesz umiejętności potrzebne do stworzenia planu B+R, poznasz architekturę takich projektów oraz zaplanujesz budżet i określisz kompetencje zespołu, który będzie go realizował. Całość będziesz mógł później przekuć we wniosek dotacyjny.